Jeśli chcesz poznać podstawowe zagadnienia dotyczące reklamy natywnej, to IAB przygotowało na ten temat raport. Oprócz poruszenia tego czym jest i jak wygląda reklama natywna, możecie również dowiedzieć się o najlepszych praktykach w tej dziedzinie. Dowiesz się również jaki jest jest jest stan na innych rynkach.

Zobacz raport


IKEA zaskoczyła i trolluje użytkowników. Po wpisaniu życiowych problemów (np. Mój partner chrapie) pojawiają się jako odpowiedzi dopasowane produkty. W tym przypadku kanapa 😉

Zobacz tutaj przykłady


Dobrym pomysłem na zwiększenie przedświątecznej sprzedaży jest stworzenie poradników prezentowych. Zainspiruj swoich klientów, obudź w nich nowe potrzeby i zwiększ sprzedaż. Poniżej ciekawy artykuł i inspiracje.

Zobacz artykuł


Ciekawa strona i case. Stworzono urządzenie, które zczytuje emocje w mózgu i zdalnie przekazuje je do komputera, a stamtąd na aplikację w komórkach. Założył je znany duński piłkarz w czasie najważniejszego meczu, dzięki czemu wszyscy kibice mogli doskonale poznać emocje w nim wyzwalane.

Zobacz projekt


Starbucks na początku przyszłego roku rusza z chatbotem, poprzez którego zamówisz kawę. Co więcej Sturbucks do swoich klientów wysyła 400 000 rodzajów spersonalizowanych mailingów. To podwoiło zaangażowanie klientów.

Dowiedz się więcej


Islandzka wódka przeprowadziła niestandardową kampanię. Pozdrowiła poprzez FB Live osobiście każdego Islandczyka.

Przeczytaj więcej


Ciężko nadążyć za wszystkimi nowościami na rynku reklam Świątecznych. Tutaj zobaczysz te najlepsze do tej pory.


W USA 90% firm na swój fanpage, a 62% kupuje reklamy na FB. 31% konsumentów używa smartfonów, aby kupić ofertę pokazaną w newsletterze. 46% Millenialsów planuje zrobić zakupy świąteczne przez smartfona.

Przeczytaj więcej tutaj


W 2017 zmieniają się również trendy dotyczące projektowania stron. Pod mobile żegnamy się z Hamburgerem w menu. Natomiast w projektach na desktop dominować będą projekty dwu kolorowe, minimalistyczny wygląd i brak parallax.

Zobacz wszystkie trendy


Podsumowanie najbardziej innowacyjnych działań marketingowych od Smart Insight marketingowych znajdziecie tutaj. Wśród nich video 360 stopni, H&M, okulary Snapa i wiele innych.


Bardzo ciekawe porównanie Snapchat Stories vs Instagram Stories. Porównane są cechy aplikacji, zaangażowanie użytkowników, skutków i najlepszych kampanii.

Zobacz porównanie tutaj


Zbliżają się Święta. To dobry moment, by dzięki prostym zabiegom zwiększyć konwersję na swojej stronie. Upewnij klientów co do terminowości dostaw. Możesz również wprowadzić sklepowe promocje typu „3 za 2”. Dodaj opcje kart prezentowych na dowolne kwoty.

Zobacz wszystkie inspiracje tutaj


Snapchat wprowadza możliwość chatu grupowego w swojej aplikacji.

Przeczytaj więcej tutaj


4 rady, które sprawią, że Twoja komunikacja na bannerach będzie bardziej efektywna. Po pierwsze copy to max 5-10 słów. Po drugie – pomyśl o bannerze jak o billboardzie przy drodze. Użytkownik ma rzut oka, aby pojąć Twój komunikat. Zadbaj oto, by logo pojawiło się na każdej klatce bannera. Pamiętaj, aby komunikaty były spójne – były elementem strategii komunikacji.

Przeczytaj więcej tutaj


Bardzo ładne i dobre podsumowanie o tym, jak skutecznie komunikować się do poszczególnych grup wiekowych. Do kogo na FB, a do kogo mailem. Kto i w jakim stopniu używa Instagrama czy Pinterest.

Zobacz tutaj


W poniższym linku znajdziesz przegląd najciekawszych kartek z życzeniami od agencji/dom mediów. Przegląd na 2016.

Zobacz tutaj


Poniżej podsumowanie najczęściej wyszukiwanych w Google fraz przez Polaków w 2016.

Zobacz zestawienie


Parę przykładów na zaawansowaną personalizację. Drobne prezenty w dniu urodzin czy też reklamy w sklepie, które dopasowują się do rozpoznanego w kamerze konsumenta.

Zobacz inspiracje


Nike wystartowało z nową kampanią. Prosta, tania i idealnie pasująca pod media społecznościowe.


Maurice Levy, szef grupy Publicis przechodzi na emeryturę. Jak co roku przygotował fantastyczne życzenia. Od dziś jego pokój można wygrać w konkursie na AirBnb.


Tinder dostępny jest już na SmartTV. Od dziś to nigdy nie będzie już ta sama aplikacja.


Co za ulga, że nowa reklama Volskwagena Up kończy się dobrze.


Soda Stream przygotowała świąteczną akcję w Londynie. Następnym razem lepiej uważaj gdy bierzesz butelki wody gazowanej ze sobą.


Samotna noc? Pornhub to może być najbardziej osobisty prezent dla bliskiej, samotnej osoby. Taki insight.


Ford świetnie wykorzystał trend do pionowych video, aby wypromować cechy swojego modelu.


Zjadłbyś z podłogi, nawet jeśli by była tak czysta?